Dom inteligentny z systemem TaHoma od Somfy

 

Wakacje zawsze obfitują w remonty mieszkań lub budowy domów, które w dzisiejszych realiach są często wyposażane w inteligentne systemy, które mają za zadanie ułatwić nam codzienności, a także w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze. Jednym z takich rozwiązać jest centrala sterująca TaHoma od Somfy, która pozwala zarządzać wszystkimi podłączonymi urządzeniami zdalnie, za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.


TaHoma to rozwiązanie zaawansowane dla osób poszukujących wygody i komfortu we własnym domu czy mieszkaniu. Za jednym przyciskiem rozłożysz markizę, zsuniesz rolety zewnętrzne i zmienisz temperaturę w całym domu. Zarządzanie jest bardzo proste i przyjazne nawet dla dzieci.

 

Scenariusze dopasowane do naszego trybu życia


Wyjątkową funkcją systemu TaHoma jest możliwość ustawiania wielu scenariuszy działania podpiętych urządzeń z podziałem na poszczególne pomieszczenia. Twój dom od momentu zainstalowania systemów od Somfy, zmieni się w dom inteligentny. Za pomocą jednego dotknięcia aktywujesz np. scenariusz: „Wyjście”, i system bez naszej dalszej ingerencji wykona czynności wcześniej określone – zsunie markizę, zamknie rolety zewnętrzne, zgasi światło i zmnijeszy temperaturę w domu.

 

 

Kalendarz – dopasujesz scenariusze do dni tygodnia, a nawet całego roku


TaHoma umożliwia ustawienie scenariuszy działania w podziale np. na pory dnia czy dni tygodnia. Aktywując wcześniej ustawiony plan „Dzień w pracy”, który może zawierać kilka scenariuszy, masz pewności, że Twój dom będzie gotowy na Twój powrót z pracy. O ustawionej godzinie zasłoni okna roletami zewnętrznymi, podkręci ogrzewanie, zsunie markizę podczas porywistego wiatru, a jak będziesz zbliżać się do domu jednym dotknięciem otworzysz bramę wjazdowa i garażową, bez wychodzenia z samochodu.

Chcesz dłużej pospać w weekend? Nie ma problemu, z centralą sterującą TaHoma możesz stworzyć scenariusze również na różne dni tygodnia w zupełnie innej konfiguracji, by np. w sobotę i niedzielę dłużej pospać.


Scenariusze warunkowe


Do 100% szczęścia brakuje jedynie scenariuszy, dopasowanych do sytuacji losowych, na które nie mamy wpływu, takie jak zmiana pogody. Firma Somfy przewidziała również i to, dodając do swojego systemu możliwość tworzenia scenariuszy warunkowych, które opierają się na zainstalowanych czujnikach temperatury, słońca czy ruchu. Możesz ustawić dedykowany scenariusz, np. gdy temperatura powietrza na dworzu spadnie poniżej 10 st.C , włączy się ogrzewanie. Gdy nie ma Cię w domu, po wykryciu ruchu w sypialni system wyśle ci informację na smartfona, a podczas silnego wiatru markiza sama się zwinie, aby nie uległa uszkodzeniu.


System TaHoma od Somfy zadba o Twój i Twojej rodziny komfort i SUPER samopoczucie. Somfy wciąż tworzy nowe rozwiązania w celu zapewnienia jeszcze większej wygody swoim klientom, dlatego tez powstał Conexoon – 3 aplikacje do zdalnego sterowania oknami, tarasem i bramą za pomocą smartfona.

 

Poznaj bliżej Connexoon Window RTS, zapraszamy do naszego artykułu >> pt.: NOWOŚĆ! Aplikacja Connexoon Window RTS – Steruj roletami za pomocą smartfona.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.