Jaką markizę wybrać? - część 3. Markizy bez kasety od markilux

 

Wybór odpowiedniej markizy nie jest taką prostą sprawą. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wygląd, ale również upodobania domowników, sposób montażu oraz funkcjonalności markizy. Żeby ułatwić podjęcie decyzji, na naszym blogu dzielimy się wiedzą, która pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie. W poprzednich artykułach przybliżyliśmy modele markiz kasetowych oraz półkasetowych marki markilux. Dziś natomiast omówimy markizy otwarte wiodącego producenta markiz z Niemczech, które znajdziecie w naszej ofercie. Zapraszamy do lektury.


Markizy dzielimy na kasetowe, półkasetowe oraz otwarte. Pierwszy rodzaj markizy wyposażonej w kasetę do której chowany jest materiał, szczegółowo omówiliśmy w artykule: „Jaką markizę wybrać? Przegląd markiz kasetowych od marki markilux." 


Drugą grupą markiz są modele wyposażone w kasetę otwartą od dołu. W tych markizach poszycie chronione jest przez daszek zamontowany u góry osłony. O markizach z półkasetą i modelach dostępnych w naszej ofercie przeczytasz w artykule pt.: „Jaka markizę wybrać? - część 2. Markizy półkasetowe od markilux."


Ostatnia grupa to markizy otwarte, nie posiadające kasety do której można schować poszycie. Dziś szczegółowo scharakteryzujemy właśnie ten rodzaj markiz i przedstawimy modele markiz otwartych od producenta markilux, które znajdziecie w naszej ofercie.


Czym charakteryzują markizy otwarte?


Markizy otwarte pozbawione są zewnętrznej ochrony. Modele te nie posiadają kasety, do której chowane jest poszycie i cała konstrukcja. Montowane są najczęściej pod zadaszeniami i balkonami np. do stropu balkonu. Dzięki temu materiał i cały mechanizm chroniony jest przed deszczem i śniegiem. Markizy otwarte najczęściej demontowane są po sezonie, aby uchronić je przed uszkodzeniami.


Markiza markilux 930

 


Model markizy markilux 930 to filigranowa propozycja idealna do montażu pod zadaszeniem, balkonem i tarasem. Małe wymiary zawdzięczamy konstrukcji bez rury nośnej. Dzięki takiemu zabiegowi model ten sprawdzi się w miejscach gdzie powierzchnia montażu jest ograniczona. Idealnie dopasuje się do otoczenia, zapewniając ochronę przed słońcem i deszczem.


Ta designerska markiza ochroni nas również przed spojrzeniami sąsiadów, obniżając kąt nachylenia aż do 80 stopni. Prawie pionowa osłona to doskonały sposób na upały i prywatność na balkonie.


Markiza markilux 930 podczas rozkładania utrzymuje się w pozycji horyzontalnej, a następnie lekko opada do określonej pozycji poziomej. Odpowiednie napięcie poszycia zawdzięczamy ergonomicznym ramionom przegubowym wyposażonym w podwójne okrągłe łańcuchy stalowe.


Więcej o modelu >> markiza markilux 930.


Markiza markilux 1700

 

 


Drugą propozycją markizy bez kasety jest model markilux 1700. Nagrodzona wyróżnieniem red dot Design Award za wspaniały design i nominowana do German Design Award zachwyca elegancją. Stabilność markizy zawdzięczamy rurze nośnej, która pozwala na zacienienie dużych powierzchni tarasowych. Dzięki stabilnej konstrukcji wyczaruje upragniony cień w upalne dni.


Markiza markilux 1700 to zadaszenie przeznaczone do przysłonięcia dużych tarasów i balkonów, jej poszycie może wynosić 700 x 400 cm. Co więcej, w przypadku tej markizy możliwe jest łączenie do trzech markiz obok siebie.


Lekkobieżną i cichą pracę modelu 1700 zawdzięczamy ramionom, które oparto na ścięgnach Bionic wykonanych z włókien high-tech. Według przeprowadzonych badań w Instytucie Fraunhoferat ścięgna Bionic, zapewniają bezawaryjną pracę przez 68 lat!


Markizę markilux 1700 możemy wyposażyć w ochronny daszek systemowy z opcją podświetlania LED, silnik elektryczny, automatykę pogodową i poszycie z falbaną.


Więcej o modelu >> markiza markilux 1700.

 

Poznaj pełną ofertę markiz marki markilux >> www.mkstudio.waw.pl/oferta/systemy-zewnetrzne/markizy/markizy-markilux/

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.