6 pomysłów na dekorację okna w salonie

Osłona okna w salonie to ważny element dekoracyjny, bez którego nasza aranżacja nie będzie pełna. Jak zatem udekorować okno w salonie? Na jaką osłonę postawić – plisy, rolety, a może żaluzje drewniane? Zobacz 6 propozycji na dekorację okna w salonie i zainspiruj się do zmiany na lepsze.


Dekoracja okna w salonie nie jest prostą sztuka, zazwyczaj wybieramy ją już gdy większość mebli i elementów dekoracyjnych znajduje się w salonie. Źle dobrana osłona, może popsuć nam całą aranżację. Sposobów na dekorację okien w salonie jest wiele, od tradycyjnych firan i zasłon po nowocześniejsze propozycje plis, rolet, żaluzji czy rolet rzymskich. Ku zaskoczeniu wielu osób, osłony te możemy mieszać, tworząc oryginalną osłonę okna, dopasowaną nie tylko do wnętrza, ale również i naszych potrzeb.


Rolety do okien wielkogabarytowych

 

 


Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużych okien, rolety wolnowiszące z uwagi na swoją prosta konstrukcję, idealnie nadadzą się do przysłonięcia wielkogabarytowych przeszkleń. Rolety idealnie pasują do nowoczesnych, loftowych salonów, gdzie przewodnim motywem aranżacji jest minimalizm. W przypadku miejsc słabiej nasłonecznionych, sugerujemy zastosowanie tkanin rozpraszających światło, natomiast w oknach usytuowanych wyżej, przez które słonce mocniej grzeje - tkaniny zaciemniające.


Rolety materiałowe do wielkogabarytowych okien, warto wzbogacić o zasłony, które dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności.


Więcej o osłonach do okien wielkogabarytowych przeczytasz tutaj >> Skuteczny sposób na zasłonięcie dużych okien


Rolety rzymskie w towarzystwie zasłony i firany

 

 


Firany i zasłony w salonie to prawdziwa klasyka, która wciąż posiada wielkie grono miłośników. Jednak jeśli szukamy czegoś więcej, a nie chcemy rezygnować z tradycji, proponujemy wykorzystać do dekoracji okna w salonie również rolety rzymskie.


Unowocześniona wersja klasycznej kompozycji, dodaje wnętrzu przytulności i ciepła, idealnie na zimowe wieczory. Całość dekoracji zachowana w podobnej kolorystyce i wykonana z tych samych materiałów pozwoli na stworzenie wyjątkowej i wielofunkcyjnej aranżacji okna.


Oryginalne żaluzje plisowane

 

 


Jeśli znudziły cię już klasyczne rolety, a zasłony są zbyt ciężkie do Twojego okna, warto zainteresować się naszą kolejną propozycją. Plisy to nowoczesna osłona okienna, która wniesie do aranżacji salonu odrobinę świeżości.


Harmonijkowy układ żaluzji plisowanych, ciekawa kolorystyka i modne wzory z pewnością pozwolą na stworzenie dekoracji wpasowanej do całej aranżacji salonu. Do wyboru mamy tkaniny transparentne, zaciemniające i półprzezroczyste.

Nowoczesne plisy i klasyczne zasłony

 

 


Kolejna ciekawą propozycją dekoracji okna w salonie, jest połączenie nowoczesności z klasyką. Jest to propozycja dla odważnych, którzy szukają czegoś więcej w osłonie okiennej...


Wielofunkcyjność takiej kompozycji, zapewnia prywatność nawet gdy zasłony są odsłonięte. Plisy pozwalają na swobodne przesuwanie ich po szybie okna, nie zaciemniając całego salonu.


Podczas wyboru kolorystyki i wzorów warto zwrócić uwagę na kolorystykę, która w naszym salonie już się pojawiła. Nasz podwójna dekoracja okna musi wpasować się do charakteru całego wnętrza, i stanowić jedność.


Masywne, wyraziste zasłony

 


Dekoracja okna w postaci masywnych zasłon to element, który może całkowicie odmienić wnętrze naszego salonu. Wyraźny kolor, gruba tkanina i odważny wzór zasłon, może sprawić, że nasza nowa osłona będzie grać pierwsze skrzypce w aranżacji całego salonu.


Ozdobienie okna miękkimi zasłonami to idealny sposób na złagodzenie surowego, dużego wnętrza. Taki zabieg pozwoli wprowadzić do salonu trochę domowego ciepła.

O tym - czym kierować się podczas wyboru zasłon i firan do salonu? Znajdziecie w tym artykule >> https://www.mkstudio.waw.pl/blog/poradnik-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru-zaslon-i-firan-do-salonu/


Stylowe żaluzje drewniane

 

 


Żaluzje drewniane łączą komfort z eleganckim i stylowym wyglądem. Okno przysłonięte żaluzjami drewnianymi, stanowi idealne dopełnienie całej aranżacji wnętrza. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, możemy dopasować wygląd lameli do kolorystyki salonu.


Drewniane lamele w połączeniu z refleksami świetlnymi prezentują się wyśmienicie, z pewnością zachwycą każdego gościa. Żaluzje drewniane wykonane są z egzotycznych gatunków drzew, dzięki czemu otrzymujemy produkt wyjątkowo trwały i wytrzymały.

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.