Osłony okienne do pokoju dziecka – o czym warto pamiętać

 

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy poza estetycznym wyglądem w grę wchodzi bezpieczeństwo naszych pociech. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Dlatego też ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni w której przebywają najmłodsi członkowie naszych rodzin. Dzisiaj razem z marką ANWIS podpowiadamy o czym warto pamiętać wybierając osłony okienne do pokoju dziecka, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

 

Osłony okienne dostępne na rynku zachwycają bogatą paletą kolorów i wzorów. Jednak piękny design to nie wszystko. Odpowiednie zabezpieczenia osłon okiennych są wręcz koniecznością, aby zaaranżowana przestrzeń stanowiła nie tylko kreatywne miejsce do nauki i zabawy, ale również była bezpieczna dla naszych dzieci.

 

Wybierając osłony okienne do pokoju dziecięcego, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, czy ich obsługa jest zgodna z obowiązującymi normami. Rolety lub żaluzje wewnętrzne zgodne z europejską normą PN-EN 13120=A1:2014-04, mogą być stosowane w pomieszczeniach, do których mają dostęp dzieci.

 

Zabezpieczenia Child Safety

 

 

 

 

Wszelkie sznurki i łańcuszki zwisające z zamontowanych osłon okiennych, mogą być niebezpieczne dla dzieci. Dlatego też, powinny one posiadać szereg specjalnych mechanizmów, które zapewnią bezpieczeństwo naszym maluchom. W standardowym wyposażeniu produktów marki ANWIS znajdziemy takie zabezpieczenia jak:

  • zrywalny łącznik sznurka kulkowego lub końcówki sznurków żaluzji,

  • mechanizm Fly Wheel – wypinający się pod napięciem mechanizm,

  • napinacze sznurka zapobiegające zwisaniu sznurka.

 

Fly Wheel – NOWOŚĆ od Anwis

 

 

 

 

Nowością w ofercie firmy ANWIS jest rozwiązanie Fly Wheel, które stanowi dodatkową ochronę naszych pociech. W sytuacji, gdy pętla sznureczka kulkowego zostaje nadmiernie obciążona dochodzi do wypięcia części operacyjnej łańcuszka, którą bez problemu możemy ponownie nałożyć. Fly Wheel to mechanizm dostępny w zasłonach rzymskich i żaluzjach plisowanych marki ANWIS.

 

Napinacz jako uchwyt na sznurek lub łańcuszek

 

W osłonach wyposażonych w sznurek do sterowania, napinacz może służyć również jako uchwyt, wokół którego możemy nawinąć pozostały sznurek. Podobnie w przypadku sterowania przy użyciu koralików, napinacz pełni rolę zaczepu dla zwisających koralików. Dzięki temu w osłonach wyposażonych w sznurek lub koraliki, utrzymamy je blisko okna lub ściany w niedostępnej przestrzeni dla dzieci.

 

Bezpieczne tkaniny

 

 

 

 

Podczas wyboru osłon okiennych bezpiecznych dla naszych dzieci, musimy również zwrócić szczególną uwagę na same tkaniny, aby były wykonane z surowców wolnych od pestycydów, chlorofenoli, formaldehydów, barwników alergizujących i innych szkodliwych substancji. Takie właśnie są osłony marki ANWIS, które posiadają certyfikaty OEKO-TEX potwierdzający STANDARD 100.

 

Certyfikat OEKO-TEX Standard 100 jest potwierdzeniem, że tkaniny użyte do produkcji osłon marki ANWIS nie zawierają żadnych szkodliwych substancji i są bezpieczne dla człowieka oraz środowiska.

 

Osłony okienne bez sznurka i łańcuszka

 

 

 

 

W ofercie ANWIS poza osłonami sterującymi za pomocą sznurka lub łańcuszka dostępne są rozwiązania wyposażone w mechanizm sprężynowy np. plisy, lub sterowane przy użyciu uchwytu np. rolety rzymskie RVS oraz plisy. W rozwiązaniach tych wyeliminowano detale luźno zwisające, które mogłyby być niebezpieczne dla dzieci.

 

Bez względu czy nasze osłony posiadają wymienione mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo najmłodszym domownikom, to wszelkie zwisające sznurki i łańcuszki powinny znajdować się poza zasięgiem najmłodszych. Ostrożności nigdy za wiele.

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.