Wiosna w domu – 4 sposoby na wiosenną aurę we wnętrzu

 

Choć pierwszy dzień wiosny już za nami, pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza. Po śnieżnej i mroźnej ziemie z utęsknieniem czekamy pierwszych oznak budzącej się do życia wiosny. W oczekiwaniu na wiosenną aurę warto ożywić i dodać świeżości wnętrzu, dzięki temu poczujemy, że wiosna jest już blisko.


Marzec to doskonały czas na zmiany w aranżacji wnętrza. Choć zima w tym roku łatwo nie odpuszcza, warto wprowadzić na własną rękę wiosnę do swojego wnętrza. Do szafy chowamy ciepłe koce, które są nieodzownym elementem zimowej aranżacji. Z okna zdejmujemy kryjące zasłony, aby wprowadzić więcej światła do wnętrza. Chłodne kolory i monotonne wzory odchodzą w zapomnienie. Wiosna to czas radości i uśmiechu, a więc w ruch idą tkaniny z roślinnymi wzorami, żywe kolory i oryginalne faktury.


Zmiana wnętrza z zimowego na wiosenny wniesie dużą dawkę optymizmu, uśmiechu i przyjemnej aury, w której oczekiwanie na wiosnę będzie przyjemnością. Poznaj nasze 4 sposoby na szybką wiosenną metamorfozę wnętrza.


1. Postaw na żywe i ciepłe kolory

 

Wiosenna aranżacja wnętrza


Pierwszym krokiem na wprowadzanie wiosennej aury do wnętrza jest zmiana kolorystyki. Zimą unikamy, żywych i jasnych barw. Otaczamy się przygaszonymi kolorami natury, które w zimowe wieczory rozgrzewają nas, gdy za oknem pada śnieg. Wiosna to czas, kiedy powinniśmy sięgać po soczyste kolory, przypominające budzącą się do życia naturę. Na rozbielone beże czy modne szarości i biel, będzie jeszcze czas w tym roku.


Niezastąpionym kolorem wiosny jest zieleń – ta radosna, ciepła kojarzy się z pierwszymi listkami na drzewach i młodymi źdźbłami trawy. We wnętrzu wprowadzi sielankowy i wiosenny nastrój. Idealnie komponuje się z bielą i drewnem, które wciąż są gorącym trendem w aranżacji wnętrz. Przewiewne zasłony czy poszewki w kolorze zielonym, będą doskonałym dopełnieniem wiosennej aranżacji.


Kolejną propozycją kolorystyczną jest odcień Illuminating, który został ogłoszony przez Instytut Pantone jednym z dwóch najmodniejszych kolorów roku 2021. Żółte elementy dekoracyjne, rozjaśnią pokój nawet w pochmurny dzień. Jeśli boisz się tak mocnego wnętrza, sięgnij po rozbielone odcienie koloru żółtego zastosowanego jako tło do całej aranżacji, lub delikatny akcent pod postacią poduszek, zasłon czy flakonu. W połączeniu z zielenią i bielą sprawi, że wiosna zapanuje w Twoim wnętrzu.


2. Wiosenna aranżacja okna

 

Wiosenna aranżacja okna

 


Wiosenna metamorfoza wnętrza, nie obejdzie się bez zmiany dekoracji okna. Pierwsze promienie słoneczne, nie przedostaną się przez ciężkie i ciemne kotary. Te chowamy do kolejnej zimy, a w świetle okna wieszamy zwiewne zasłony i transparentne firany. Taka kompozycja pozwoli odświeżyć wnętrze i dodać mu lekkości. Szeroka oferta wzorów, kolorów i faktur sprawi, że jest to wciąż bardzo popularna dekoracja okna.


Alternatywą do zasłon i firan, są stylowe rolety rzymskie, które łączą w sobie funkcjonalność rolet z dekoracyjnością firan. Doskonale komponują się z zasłonami, tworząc ciekawą aranżację okna. Zyskujemy więcej miejsca przy oknie oraz jeszcze lepszą możliwość sterowania ilością światła przedostającego się do wnętrza. Wybierając tkaninę, warto zwrócić uwagę na jej fakturę. Do salonu doskonale sprawdzi się roleta wykonana z delikatnego, transparentnego materiału. Natomiast w pomieszczeniach, w których zależy nam na możliwości całkowitego zaciemnienia, wybierz tkaninę o niskiej przepuszczalności światła. Pamiętaj, im ciemniejsze kolory, tym mniej światła przedostanie się do wnętrza.


3. Ożyw kanapę nowymi poszewkami na poduszki

 

Wiosna we wnętrzach, poszewki dekoracyjne na wiosnę

 


Poza dekoracją okna warto wprowadzić zmiany w tekstyliach. Czasami mała zmiana, może dać duży efekt. Poszewki i miękkie pledy w modnych pastelach, różach czy energetyzującej zieleni i żółci dodadzą życia w każdym salonie. Jeśli lubisz mocne zmiany, możesz pokusić się o nową tapicerkę kanapy lub fotela. Florystyczne motywy w żywych wiosenny kolorach to hit wnętrzarski, stosowany przez wielu architektów. Zastosowany na meblach wypoczynkowych, będzie stanowił mocny akcent we wnętrzu.


4. Tapeta w kolorach wiosny

 

Tapeta ścienna w kwiaty

 


Nasza ostatnia propozycja jest dla osób, które nie lubią półśrodków. Jeśli nie możesz doczekać się kwitnących drzew i kwiatów w ogrodzie postaw na tapetę pełną wzorów florystycznych. Jesteśmy pewni, że po zimie taka zmiana ożywi Twoje wnętrze i wprowadzi wiosenny klimat. W tym roku wciąż modne są motywy roślinne i kwiaty XXL. Im bardziej kolorowo i soczyście, tym lepiej. Modna do tej pory egzotyczna roślinność ustępuje różom, dzwonkom i konwaliom. W 2021 roku ściany ozdobią barwne bukiety kwiatowe i duże motywy zaczerpnięte z natury.

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

MKSTUDIO 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja strony www: Adnet Polska

Ustawienia plików Cookies

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookies na naszej stronie.